Categories
Kuriozitete Lifestyle

Dyshojnë me të gjithë: shenjat e Horoskopit, më “dyshuese” ndaj njerëzve!

Astrologët pajtohen njëzëri: njerëzit e këtyre katër shenjave janë mosbesues ndaj situatave, veçanërisht kur duken “shumë të mira”.

Luani

Edhe pse Luanët pëlqejnë të jenë në qendër të vëmendjes, kjo nuk do të thotë se ata u besojnë të gjithëve. Në fakt, pikërisht kjo është arsyeja pse Luanët janë në listën e sotme, sepse vështirë se dikush do ta kishte imagjinuar se do të ishin këtu, gjë që tregon aftësinë e tyre të lartë për të fshehur emocionet.

Ata janë qenie të shoqërueshme, por flasin pak për jetën e tyre personale, duke i kushtuar më shumë rëndësi mendjelehtësisë së përditshmërisë apo pjesës profesionale.

Ata besojnë se të gjithë e kanë zili shkëlqimin, vitalitetin dhe mënyrën se si i imponohen shoqërisë. Por sapo i njohin mirë njerëzit, ata pa dyshim u besojnë atyre me zemër.

Virgjëresha

Virgjëreshat e kanë të vështirë t’u besojnë njerëzve dhe kjo është një veçori përcaktuese e jetës së tyre. Kjo mënyrë më e kujdesshme e hyrjes në marrëdhënie tregon se sa selektivë janë dhe ata fillojnë të hapen më thellë vetëm kur mendojnë se mund të mbështeten tek ai person 100%.

Ata janë plot me sekrete që i ndajnë vetëm me mikun më të ngushtë, duke kërkuar besnikëri dhe maturi nga të gjithë rreth tyre.

Për shkak se nuk kanë besim tek shumica e njerëzve, e kanë edhe zakonin që të mos flasin kurrë për dobësitë dhe të metat e tyre, përkundrazi japin imazhin e të qënit të paarritshëm.

Akrepi

Si të flasim për mosbesim dhe të mos vendosim të lindurit në shenjën e Akrepit, apo jo? Ata janë këtu sepse e kanë të lehtë të besojnë se të gjithë i gjykojnë negativisht veprimet e tyre dhe përfundojnë duke imagjinuar ose shtuar situata të caktuara.

Problemi i vetëm është se ky mosbesim i tepruar dhe mani persekutimi përfundon duke i kufizuar Akrepat në punë, miqësi dhe dashuri. Ata parashikojnë aq shumë duke imagjinuar momentin që do të mbeten pas, sa nuk janë në gjendje të thellojnë marrëdhëniet siç duhet.

Këshilla më e mirë që mund të japim është: jo të gjitha janë shenja! Supozoni se njerëzit nuk bëjnë gabime dhe mos e fashoni kokën para se ta thyeni!

Bricjapi

Bricjapët kanë këtë karakteristikë të fortë, ata janë të kujdesshëm ndaj gjithçkaje dhe të gjithëve. Ata bëhen më të qetë me kalimin e viteve, por gjatë adoleshencës dhe moshës madhore të hershme e mbajnë këtë peshë mbi supe.

Për shkak se duan shumë të krijojnë familje, të kenë takime të jashtëzakonshme dhe joshëse, të bëhen referencë në fushën e tyre profesionale, ndihen të frustruar dhe të “bojkotuar” kur kuptojnë se nuk është kështu.

Ata besojnë se nëse nuk planifikojnë, nëse nuk krijojnë pritshmëri nga askush, nuk do të zhgënjehen më kurrë. Kur pushojnë së qeni kaq dyshues sepse mësojnë t’i kapërcejnë këto situata, ata pushojnë më shumë dhe nuk shohin armiq kudo.

Categories
Kuriozitete Lifestyle

Shenjat më perfeksioniste të të gjithë HOROSKOPIT!

Luani

Për Luanët, çdo gjë duhet të jetë në gjendje perfekte, pavarësisht situatës, pasi priren të hartojnë një plan përfundimtar për suksesin e tyre. Përveç kësaj, ata vazhdimisht kërkojnë përmbushjen e tyre personale.

Si rezultat, ato përfundojnë duke marrë shumë kritika kur gjërat nuk shkojnë sipas planeve të tyre. Vetëkritika e Luanit është barra e tij, pasi ai synon vazhdimisht perfeksionizmin në gjithçka.

Virgjëresha

Kjo shenjë është mishërimi i perfeksionizmit dhe sigurisht “mbreti” i autokritikës. Njerëzit e Virgjëreshës dallohen nga perfeksionizmi dhe vetëkritika, tavolina e tyre është gjithmonë e organizuar, apartamenti i tyre është vazhdimisht i përsosur, pasi ata jetojnë në kërkim të vazhdueshëm të pastërtisë dhe organizimit, si dhe planeve të reja, mënyrave të reja për të përmirësuar organizimin e tyre, në këtë mënyrë ata janë jashtëzakonisht kërkues ndaj vetvetes, në të gjitha aspektet.

Metodik dhe analitik, përfaqësuesit e kësaj shenje, me tejkalimin e autokritikës së tyre, janë gjithmonë në rrezik të zhvillimit të ankthit, pasi ekziston presioni i një kërkese të pafundme për përsosmëri të vetes.

Peshorja

Meqenëse ata që janë Peshore trashëgojnë një perfeksionizëm të ndryshëm nga sivëllezërit e tyre të zodiakut, perfeksionizmi i Peshores funksionon si një mbrojtje, një mburojë kundër kritikës. Ideja e kësaj sjelljeje funksionon si një mbrojtje kundër konfliktit për shkak të natyrës së saj të ndjeshme.

Në kërkim të vazhdueshëm të ekuilibrit, Peshoret intuitive dhe të kujdesshme preferojnë vetëkritikën sesa të kritikohen nga të tjerët dhe perfeksionizmi i tyre është solid./Bota.al/

Categories
Kuriozitete Lifestyle

Këto shenja të HOROSKOPIT janë plot me premtime të rreme

BINJAKET

Të njohur si komunikues të mëdhenj, një nga pikat negative të kësaj prirjeje të binjakëve, pak e komentuar, është biseda e tyre. Binjakët mund t’ju bindin pothuajse për çdo gjë dhe t’ju paraqesin një ëndërr të bukur që ai ose ajo nuk ka dëshirë ta përmbushë.

Të cilësuar si të paqëndrueshëm nga disa, Binjakët ndryshojnë mendje shumë shpejt, kështu që mund të ndodhë që ky premtim dikur ishte menduar të mbahej, por tani është thjesht një plan i së shkuarës.

Binjakët nuk e bëjnë me keqdashje, është thjesht mënyra e tyre e të qenurit, e cila shkon nga një ekstrem në tjetrin shumë shpejt, pa kuptuar plagët që mund të lënë rrugës. Me Binjakët nuk mjaftojnë fjalët. Duhet ta shihni për ta besuar.

Peshorja

Harmonikë, diplomatikë apo thjesht të pavendosur, Peshoret shmangin të qenit njerëz që japin premtime, por shpesh e gjejnë veten në këtë gjendje pikërisht për të shmangur konfliktet, të cilat mund të jenë të dëmshme për ata që janë me ta dhe për veten e tyre.

Për t’i shpëtuar situatave të pakëndshme, Peshoret mund të premtojnë diçka që nuk duan ose nuk mund ta përmbushin, dhe ky siklet mund të shkaktohet nga një sërë ndërveprimesh të ndryshme shoqërore, sepse sa më shumë që një shenjë që e pëlqen këtë ndërveprim, mëkati i Peshores është që përpiqet gjithmonë për të kënaqur tjetrin.

Pavarësisht nëse një Peshore ju premton botën kur sapo ju ka takuar ose thjesht për t’i dhënë fund një lidhjeje, këshilla është të jeni gjithmonë dyshues.

Peshoret zakonisht nuk janë djallëzore kur bëjnë premtime boshe, por çmimi për të cilin përfundojnë duke paguar është mungesa e suksesit, dhe ai mund të jetë shumë i lartë.

Shigjetari

Të gjallë dhe gjithmonë me humor të mirë, Shigjetarët janë tipat që do të bëjnë të pamundurën për të vazhduar argëtimin, madje duke hedhur premtime aty-këtu që nuk do t’i mbajnë dot.

Njerëzit që fokusohen shumë në të tashmen, veçanërisht nëse e tashmja është e këndshme, ata që kanë lindur nën diell në Shigjetar nuk priren ta vlerësojnë jetën në planin afatmesëm dhe afatgjatë.

Gjithçka është për momentin, ndaj nëse dikush i kësaj shenje dëshiron t’ju bindë për diçka shumë të bukur, por do të duhet pak kohë para se të ndodhë, është mirë ta shmangni. Kur euforia e momentit të kalojë, Shigjetari do të ndjekë rrugën që ata e shohin të arsyeshme, duke harruar shpesh atë që kanë premtuar./Bota.al/

Categories
Kuriozitete Lifestyle

Shenjat që tregojnë se simpatia po ju gënjen

Psikologia e Marrëdhënieve dhe Këshillimit Georgina Barnett ka zbuluar gjashtë shenja që mund të jenë tregues të mundshëm se partneri juaj po ju gënjen. Përdorimi i tepërt i fjalës ‘ndershmëri’ është një prej tyre.

1. Bisedë ‘e thatë’
Përmbajtja e bisedës mund të jetë një tregues i mirë se kërkuesi juaj i mundshëm nuk po thotë të vërtetën në telefon, transmeton KosovaPress.

Nëse njerëzit gënjejnë, ata shpesh duhet të blejnë kohë sepse gënjeshtra e ngarkon trurin shumë më tepër sesa të thotë të vërtetën. Kjo është arsyeja pse gënjeshtarët shpesh kanë heshtje të shkurtra, ‘hm’ dhe ‘ju e dini’ sepse u duhet kohë shtesë për të gjeneruar historinë e tyre – thotë Barnett.

2. Gëlltitje
Georgina Barnett vëren se gëlltitja dhe pastrimi i fytit është një tjetër shenjë.

Telefoni është një mjet komunikimi në kohë reale, ndryshe nga posta elektronike apo SMS, kështu që gënjeshtarët kanë më pak kohë për të ndërtuar përgjigjet e tyre. Kjo i vë nën presion dhe çdo presion do të manifestohet fizikisht në trup, shpjegon ajo.

3. Përgjigje të gjata
Barnett paralajmëron gjithashtu se gënjeshtarët gabimisht mendojnë se një përgjigje më e gjatë dhe më e përpunuar është më bindëse, por në fakt përgjigjet e vërteta janë zakonisht koncize dhe të drejtpërdrejta.

4. Toni i theksuar
Një gënjeshtar mund të marrë një ton të theksuar për të bindur një person tjetër që të ‘tregojë të vërtetën’.

Konsideroni dikë që tradhton një partner, kompenson me gjuhë dhe shpjegime në një përpjekje të dëshpëruar për të bindur një person tjetër për historinë e tyre dhe sa më shumë gënjeshtarë të ndjehen se nuk i besojnë, aq më të vendosur janë, shpjegon Barnett.

5. Gjuhë e paqartë
Gjuha jo detyruese është një tjetër shenjë paralajmëruese për t’u kujdesur.

Ndershmëria zakonisht bën deklarata të drejtpërdrejta dhe të thjeshta, por një gënjeshtar duhet të mbrohet në rast se ekspozohet dhe për këtë arsye bie në deklarata të paqarta si “ndoshta”, “e mundur”, “ka gjasa” dhe “nuk mund ta them me siguri”.

6. Përdorimi i tepërt i fjalës ‘ndershmëri’
Kjo gjithashtu mund të jetë shkak për shqetësim.

Përdoret herë pas here, mund të jetë tregues i sinqeritetit, por nëse theksohet vazhdimisht, lind pyetja pse e theksojnë tepër. Kjo metodë është veçanërisht shqetësuese nëse në fakt nuk e keni akuzuar tjetrin se gënjen, shkruan The Sun.

Categories
Lifestyle

Rita Ora vallëzon me muzikë popullore shqiptare

Është një prej artisteve më të famshme në botë dhe Rita Ora asnjëherë nuk e ka mohuar prejardhjen e saj shqiptare, madje këtë e tregon me shumë krenari sa herë që i vije mundësia.

Të njëjtën gjë e ka bërë edhe fundmi, kur 31-vjeçarja postoi një video në llogarinë e saj zyrtare në TikTok, teksa shihet duke vallëzuar vallen popullore shqiptare.

Me një shami në dorë, e veshur me një palë xhinse dhe bluzë të shkurtër me ngjyrë të bardhë, Rita dukej mahnitëse teksa vallëzonte me një nga muzikat që është bërë virale në këtë rrjete social duke u kthyer në një sfidë.

“Duhet ta bëja. Të preferuarat e mia që i ndjek në TikTok “miantwins” më inspiruan, shqiptar gjithandej”, ka shkruar Rita në mbishkrimin e videos.

Video brenda një kohe të shkurtër ka kaluar në mbi 300 mijë pëlqime dhe mijëra komente.

Ndryshe, Rita së fundmi ka marr pjesë në emisionin e famshëm amerikan të Jimmy Fallon së bashku me partnerin e saj, Taika Waititi.

Ndërkohë, ylli i muzikës aktualisht po shijon suksesin e këngës “Follow Me” që solli në bashkëpunim me DJ Sam Feldt./Diaspora Shqiptare/

Categories
Lifestyle

Eda zbulon një sekret të Serkanit që do ndryshojë gjithçka, këtë javë në “Dashuria është në ajër”

Serkani është gati të bëhet baba, por nuk e ka idenë si ta bëjë këtë. Nga njëra anë kalon sa më shumë kohë me të bijën dhe mëson vështirësitë e atësisë, nga ana tjetër kërkon të përmirësojë marrëdhëniet me Edën. Eda nga ana tjetër e ka të vështirë situatën me Serkanin.

Si mund t’i thotë jo kësaj dashurie, sidomos pasi ka gjetur dhomën sekrete të Serkanit ku ai mban kujtimet e tyre. Ndërkohë, Ajfer dhe Ajdan janë në ndjekje të kujdestarisë së Kirazit, pa dijeni se çfarë po ndodh mes Serkanit dhe Edës. Por gjërat do të shkojnë ashtu siç nuk i kishte planifikuar askush…

Categories
Histori Kuriozitete Lifestyle

Të pathënat e Georgina Rodriguez, si ndryshoi jeta e ish-shitëses së varfër pasi njohu Cristiano Rolando-n

Georgina Rodriguez ka zbuluar në dokumentarin e saj në Netflix se ajo jetonte në një magazinë, përpara se jeta e saj të ndryshonte në mënyrë drastike kur takoi Cristiano Ronaldon. 27-vjeçarja argjentinase pranon se nuk kishte mundësi të paguante ngrohjen dhe se e vetmja mundësi strehimi ishte në lagjet e varfëra, ku ngrinte së ftohti në dimër dhe vuante vapën e tmerrshme në verë.

Georgina, e cila u shpërngul e vetme në kryeqytetin spanjoll në fund të adoleshencës dhe punoi si shitëse në dyqan për të përballuar jetesën, u tregon fansave në serial për jetën e saj jo të thjeshtë.

“Ardhja ime në Madrid ishte e tm errshme. Po shikoja shumë apartamente të lira, të cilat kushtonin rreth 300 euro në muaj dhe përfundova në një banesë që kishte qenë një magazinë. Ishte shumë ftohtë në dimër dhe shumë nxehtë në verë. Jeta ime ndryshoi ditën kur takova Cristiano Ronaldon,” –dëgjohet ajo të thotë në një video të shkëputur nga dokumentari.

Georgina, e cila u njoh me Ronaldon ndërsa ishte një shitëse në një dyqan Gucci në Madrid, zbuloi fillimin e saj të vështirë në kryeqytetin spanjoll. Duke iu referuar rrugës së famshme Serrano të Madridit, ku ajo punonte si shitëse, thotë:

“Më para i shisja çantat në Serrano. Tani unë i koleksionoj ato.”

Ajo la të kuptohej se transformimi i saj nga një adoleshente e goditur nga varfëria që luftonte të paguante qiranë në një personazh të famshëm me afro 30 milionë fansa në Instagram ishte vetëm fillimi për të. “Kjo nuk përfundon këtu. Nuk është fundi, është vetëm fillimi.” Dokumentari me seri i titulluar “Soy Georgina” do të publikohet më 27 janar dhe përkon me datën e ditëlindjes së saj të 28-të./Burimi “Revista Class”

Categories
Lifestyle

5 shenjat e zodiakut që janë më besnike në dashuri

Në një çift të qëndrueshëm, nga partneri pritet sinqeritet por mbi të gjitha besnikëri. Kjo e fundit është një karakteristikë që do të ishte më e lehtë për t’u siguruar për të lindurit e disa shenjave, të konsideruar më të prirur, për rrjedhojë, edhe ndaj sinqeritetit ndaj të dashurve. Më poshtë janë 5 shenjat e zodiakut që konsiderohen më besnike në marrëdhëniet e dashurisë.

Dashi

Shenja kardinale e elementit të Zjarrit, e sunduar nga Marsi. Si premisë, nuk është një shenjë e mirë, por Dashi i lindur dashuron fort, madje edhe gratë e shenjës, deklarohen hapur duke injoruar thënien “në dashuri, fiton kush largohet”. Ky predispozicion për dashurinë i bën ata besnikë, pothuajse të përkushtuar ndaj partnerit të tyre.

Demi

Shenja e Tokës është një nga shenjat më të lidhura me realitetin edhe në aspektin e dashurisë. Për Demin nuk ka lidhje dashurie pa çati mbi kokë dhe sapo ia dalin, fillojnë të relaksohen. Ai preferon dashurinë mes mureve të shtëpisë, kështu që pothuajse nuk tradhton dhe nuk toleron as një goditje nga partnerja ose partneri.

Luani

Shenjë zjarri, me diell dominues. Shenja e Luanit mjaftohet me veten, dhe kur, pavarësisht se është tejet selektiv në zgjedhjen e partnerit, arrin të gjejë një person që i pëlqen, nuk do ta lejonte kurrë veten ta tradhtonte. Mbi të gjitha sepse do ta bënte të kotë kërkimin kaq selektiv që kreu për të gjetur personin e duhur.

Akrepi

Mund të duken herë pas here si të hedhur, por të lindurit në shenjën e Akrepit dinë të duan dhe mbi të gjitha dinë të pranojnë me durim defektet e partnerit që kanë pranë. Ata rrallë tradhtojnë, edhe nëse dashuria e tyre nuk shprehet shprehimisht me fjalë, sidomos te meshkujt e shenjës.

Bricjapi

Bricjapi, në disa aspekte është si një ‘Dem në karrierë’. Të dyja shenjat udhëhiqen nga elementi i Tokës, por ndërsa e para përqendrohet te shtëpia si një kthinë, madje edhe e dashur, e dyta i sheh marrëdhëniet e dashurisë si një shpërblim që jeta ia jep pasi këmbëngul të përparojë në punën e vet. Bricjapi nuk e humb kohën me tradhti dhe është më indiferenti nëse e vuan.

Categories
Lifestyle

Horoskopi nga Paolo Fox, e martë 14 Dhjetor

Dashi: Vëmendje ndaj diskutimeve në dashuri. Nëse jeni të ndarë, nuk do jetë një ditë e mirë. Në punë, shumëkush ka nevojë për të kthyer faqen dhe për të ndjekur projekte të reja, të cilat mund të marrin formë vitin e ardhshëm.

Demi: Dita është e shkëlqyer për të bërë paqe. Në punë, mbani mend se grindja është e kotë. Ju i urreni diskutimet e gjata dhe tashmë keni pasur shumë në nëntor.

Binjakët: Në dashuri sot është një ditë interesante ndërsa të shtunën priten pajtime. Në punë ka disa probleme për të zgjidhur.

Gaforrja: Në dashuri mund të filloni sërish nga e para, edhe nëse situata është paksa konfliktuale. Në punë, shmangni diskutimet e kota.

Luani: Për beqarët kjo është një kohë e mirë: bëni miq të rinj. Kujdes në punë, pjesa e dytë e ditës mund të jetë konfliktuale.

Virgjëresha: Dy ditët e ardhshme mund të jenë të mira, në dashuri, për të zgjidhur konfliktet. Nëse jeni në punë do të gjeni sërish dëshirën për t’i bërë gjërat, nëse përkundrazi jeni të vetëpunësuar, konfirmimet vijnë në 2022.

Peshorja: Mërkuri ka nisur një tranzit të veçantë, kini kujdes të mos debatoni, në dashuri, për arsye parash. Në punë mund të lindin probleme nëse nuk duroni dot një bashkëpunim apo një rol të caktuar.

Akrepi: Hëna përballë dashurisë, sot merrni gjithçka me mosbesim. Në punë, ia vlen të shikoni përreth. Kujdes nga provokimet, mund të mbërrijnë në pjesën e dytë të ditës.

Shigjetari: Një periudhë që ndihmon për të rikuperuar emocionet pozitive, por kujdes nga një rënie të premten. Në punë, merrni kohën tuaj, nëse duhet të merrni një vendim, merreni me lehtësi.

Bricjapi: Një ditë e favorshme për emocionet: Hëna nuk është më kundër. Në punë jeni të lodhur, por nuk mungojnë kënaqësia dhe rezultatet.

Ujori: Mendoni me kujdes reagimet, Hëna është në kundërshtim me ju sot. Diskutime të mundshme edhe për arsye të parëndësishme. Në punë, është një kohë kur mendoni për gjërat për të bërë.

Peshqit: Sot nuk do të mungojnë emocionet, Hëna është e favorshme dhe Venusi gjithashtu ka nisur një tranzit interesant. Nga ana tjetër, lodhje në punë, në provime kërkohet shumë durim.

Categories
Lifestyle

Horoskopi i Paolo Fox për ditën e diel, 12 dhjetor 2021

Ky është horoskopi i Paolo Fox për të dielën, 12 dhjetor 2021. Hëna do të përshëndesë shenjën e Peshqve për të kaluar te Dashi. Premton të jetë një e diel e paharrueshme për shenjat e zjarrit!

DASHI

Sipas horoskopit të Paolo Fox, do të jetë një e diel e ndriçuar nga prania e Hënës në shenjë. Do të jeni plot energji dhe vitalitet, me të vërtetë të paprekshëm! Edhe nëse nuk i keni zgjidhur ende të gjitha problemet, mund të prisni një kënaqësi të vogël falë Diellit dhe Mërkurit në aspektin e favorshëm.

DEMI

Duhet të shkëputeni nga problemet e punës, megjithëse ju shqetësojnë shumë dhe të përpiqeni të shijoni një ditë më të qetë feste. Nga e hëna e tutje do të mund të rimendoni të gjitha ndryshimet që ndodhin në profesionin tuaj. Në dashuri do ta keni gjithmonë si mik Venusin: përfitoni nga kjo, për të kërkuar rehati në marrëdhënien në çift.

BINJAKËT

Mund të relaksoheni dhe të rifitoni vitalitetin, pas dy ditësh shumë të vështira dhe nervoze. Mos harroni se Saturni dhe Jupiteri janë ende në favor. Kjo do të thotë që nuk duhet të lini pas dore projektet e reja, ndryshimet. Në këtë periudhë favorizohen transfertat, çdo gjë që mund t’ju largojë.

GAFORRJA:

Siç tregohet nga horoskopi i Paolo Fox, tensionet që u shfaqën të enjten e kaluar mund të kthehen të dielën. Ndoshta do të varet nga një marrëdhënie e vështirë me dikë, nga sjellja e njerëzve që thjesht nuk i duroni dot. Vetëm përpiquni të mos tërhiqeni në vetvete dhe jini të kujdesshëm! Këto ditë do ndiheni të detyruar të merrni vendime të rëndësishme, të zhbllokoni një situatë që nuk po ju pëlqen aspak.

LUANI

E diela do të jetë një ditë energjike dhe e gjallë, e ndriçuar nga një Hënë e bukur në shenjën e Dashit. Do të mund të shijoni orët e ardhshme në shoqërinë e atyre që doni. Megjithatë, përpiquni të mos i impononi vendimet tuaja tjetrit. Në përgjithësi, kur vendosni diçka, prireni të prisni që të gjithë t’ju dëgjojnë. Duhet të përpiqeni të dëgjoni edhe partnerin, arsyet e veta.

VIRGJËRESHA

Do të mund të rifitoni energjinë dhe format fizike, pas një të shtune veçanërisht të rëndë nga çdo këndvështrim. Nëse ka mosmarrëveshje në ju, përpiquni t’i zgjidhni ato. Në këtë ditë do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje parave. Nuk do të jetë e vështirë për një person si ju, zakonisht shumë i kujdesshëm.

PESHORJA

Sipas parashikimeve të Paolo Fox-it, e diela premton të jetë një ditë mjaft e qetë, ndoshta edhe për reflektime. Nëse diçka nuk shkon me familjen, ka të ngjarë të rishfaqet në 24 orët e ardhshme. Jini të kujdesshëm, veçanërisht nëse keni të bëni me një Bricjap, Dash ose Gaforre! Ndoshta, do të ishte e përshtatshme të qëndroni vetëm dhe të mendoni pak për situatën, marrëdhëniet tuaja.

AKREPI:

Do të jetë një e diel aktive, e shoqëruar nga ky Venus i bukur. Do të arrini të fitoni disa sfida, të shijoni momente plot ndjesi intensive, pasion së bashku me ata që doni. Më në fund do të jeni në gjendje të arrini ku dëshironi, pas një periudhe mjaft të vështirë.

SHIGJETARI:

Do të keni një energji të madhe, falë dashamirësisë së Hënës, Diellit dhe Mërkurit. Do të jetë e mundur të vazhdoni me projektet e rëndësishme që do të shqetësojnë vitin e ardhshëm ose t’i përkushtoheni dashurisë, marrëdhënies në çift, takimeve të reja.

BRICJAPI:

Siç e parashikon horoskopi i Paolo Fox, do t’ju duhet një kujdes i veçantë në dashuri dhe në familje. Kjo këshillë do të vlejë dyfish nëse tashmë keni pasur disa mosmarrëveshje me partnerin, sepse do mjaftojë një provokim i parëndësishëm për ta bërë ditën konfliktuale. Mundohuni të mbani larg mendimet e shumta, trazirat tuaja të brendshme.

UJORI:

E diela do të jetë një ditë e rëndësishme që do t’ju lejojë të rikuperoni më shumë optimizmin. Dielli dhe Mërkuri në aspektin e mirë do të zgjojnë njohuri dhe ide të vlefshme, humori i mirë do të kthehet. Mundohuni të mos bëni gjithmonë të kundërtën. Ndonjëherë, edhe ju duhet të shkoni me rrjedhën, respektoni rregullat!

PESHQIT:

Do t’ju duhet të vazhdoni t’i kushtoni vëmendje të veçantë Merkurit kundërshtar. Do të jetë e rëndësishme të shmangni polemikat, edhe nëse do të keni hutime, dyshime për situata të caktuara. Përpiquni ta kaloni ditën në heshtje dhe përkundrazi përqendrohuni te muaji i ardhshëm, pasi Jupiteri do të jetë në shenjën tuaj. Historitë e të porsalindurve do të kenë një shans të mirë!

error: Content is protected !!