Categories
Kulture Moral Stories

Të gjithë VIPAT që hoqën dorë nga BOTOXI dhe OPERACIONET plastike, vetëm pasi i provuan njëherë ato

Nuk është sekret që showbiz-i është një botë e vështirë për të jetuar kur bëhet fjalë për pamjen. Ka kaq shumë presion shoqëror mbi të famshmit që të kenë trupin perfekt dhe mendimi se shenja më e vogël e plakjes ose ndonjë gjë tjetër konsiderohet të jetë një “e metë” i bën ata të çmenden dhe të kërkojnë zgjidhje ekstreme. Fatmirësisht kjo po ndryshon në ditët e sotme, kryesisht sepse ka shumë të famshëm të guximshëm që kanë vendosur të largohen nga idealet e bukurisë të imponuara nga të tjerët në një përpjekje për ta dashur veten ashtu si janë.

Vite më parë, Nicole Kidman provoi injeksione botoksi, por kur vuri re se ajo humbi ato shprehje të fytyrës që e bënin atë aq të njohur si aktore, ajo u pendua. Gjatë një interviste, ajo rrëfeu: “Asnjë operacion për mua. Kam provuar Botox, për fat të keq, por dola nga ai dhe tani më në fund mund ta lëviz përsëri fytyrën time. ” Në ditët e sotme ajo preferon të kujdeset për bukurinë e saj pa asnjë lloj ndërhyrje mjekësore: “Unë përdor krem mbrojtës nga dielli dhe kujdesem për veten time.

Në një moment, Courteney Cox u shqetësua se për shkak se po plakej, asaj nuk do t’i ofroheshin më shumë role si më parë. “Unë jam rritur duke menduar se pamja ishte gjëja më e rëndësishme. Se për sa kohë që dukesha mirë, do të isha mirë, gjë që më solli telashe, ”shpjegoi ajo kur u pyet pse përdori botoks në radhë të parë.

Melanie Griffith rrëfeu se nuk e vuri re përdorimin e saj të tepruar të Botox derisa njerëzit filluan të flasin pas shpine për pamjen dhe operacionet e saj. Më pas ajo vendosi të kërkonte ndihmë mjekësore për të hequr qafe Botoxin një herë e përgjithmonë: “Shpresoj, tani të dukem më normale”, tha ajo.

Dizenjatorja dhe këngëtarja Victoria Beckham mohoi për një kohë të gjatë se kishte bërë ndërhyrje në gjoksin e saj. Më në fund, ajo rrëfeu se i kishte por vendosi t’i hiqte: «Gjatë gjithë atyre viteve e mohova – marrëzi. Një shenjë pasigurie ”, dhe ajo i këshilloi njerëzit të mos përsërisnin gabimet e saj:“ Thjesht gëzojuni asaj që keni. ”

Cameron Diaz pranoi se kishte provuar një operacion plastik dhe tha se ishte e zhgënjyer me rezultatet: “Unë kam provuar Botox më parë. Më ndryshoi fytyrën në një mënyrë kaq të çuditshme saqë thashë, ‘Jo, nuk dua të bëhem ashtu. Unë preferoj të shoh fytyrën time të plakur sesa një fytyrë që nuk më përket mua fare ”. Ajo gjithashtu pranoi se është shumë krenare për linjat e shprehjes që janë të dukshme në fytyrën e saj, sepse ato janë një shenjë se ajo ka buzëqeshur shumë gjatë jetës së saj: “Kjo do të thotë, unë kam buzëqeshur tërë jetën time. E dua jetën. Jam e lumtur që nuk kam problem me këtë. ”/Living

Categories
Moral Stories

“Bashkëshorti më ka tradhtuar për dy vite me një grua në punën e tij”- Kjo është historia e trishtë e 50-vjeçares

Këtë herë, rubrika “Dear Deidre” e “The Sun” sjell historinë e një gruajë 50-vjeçare, e cila i ka dhënë fund martesës për shkak të tradhtisë emocionale të bashkëshortit të saj.

“Martesa jonë 25-vjeçare është shkatërruar nga tradhtia e burrit tim me një grua tjetër.

Dy vjet më parë, ai më çoi me pushime në Tenerife me një çift tjetër, të cilin e njihte nga puna.

Unë tani jam 50 vjeç, ai është 55 dhe çifti tjetër janë rreth të dyzetave.

Supozohej të ishte një pushim i bukur, relaksues në diell, por për dy javë pashë burrin tim duke ngacmuar këtë grua.

Ai flirtoi dhe qeshi me të, dhe sa herë që shkoja për të notuar, kur kthehesha i gjeja duke biseduar intensivisht.

Unë e kapja mat duke e parë atë gjatë darkës, dhe duke qëndruar në bar për të biseduar me të kur flija.

Burri i saj duket se nuk e vuri re.

Foto ilustruese

Unë e ruajta qetësinë derisa arritëm në shtëpi, atëherë i thashë se çdo budalla mund ta shihte që ai kishte ndjenja për të.

Ai nuk e mohoi këtë dhe rrëfeu se kishin qenë afër për vite me radhë, por këmbënguli se asgjë fizike nuk kishte ndodhur kurrë. U ndjeva e shkatërruar.

Ai pranoi se kishte qenë një idiot. Kishte menduar se ajo nuk ishte e lumtur dhe kishte dashur ta ndihmonte, por në fund të fundit ai tha se nuk e kuptonte pse ishte sjellë ashtu si kishte vepruar.

Ai kurrë nuk mundi ta shpjegonte atë, dhe mbylli çdo bisedë që unë u përpoqa të bëja.

Ai premtoi se ende më donte dhe do të pushonte së kontaktuari me të. Por unë nuk mund ta kapërcej situatën.

Njerëzit mendojnë se një tradhti ka të bëjë vetëm me marrëdhëniet sek suale, por kjo çështje emocionale lëndon po aq, në mos më shumë.

Sekretet dhe gënjeshtrat mund të shkatërrojnë një martesë. Mendova se ai ishte shpirti im binjak, por ndjej se nuk e kam njohur kurrë. Duhej ta lija.”

Foto ilustruese

“Dear Deidre” në lidhje me këtë histori thotë:

“Unë e kuptoj që ju doni përgjigje pse ai e pëlqen këtë grua, por nëse nuk është i gatshëm të flasë, ju kurrë nuk do ta dini pse ndodhi kjo.

Duket sikur ai nuk i kupton vërtet ndjenjat e tij ose nuk është në gjendje t’i shprehë ato.

Pra, ndërsa është shumë e trishtuar që martesa juaj ka përfunduar, qëndrimi me të në këto rrethana do të ishte tor turë.

A do ta konsideronit këshillimin në çift? Nëse të dy mësoni pse ndodhi tradhtia e tij, ka një shans që të shpëtoni martesën dhe madje ta forconi atë.

Ju të dy ndoshta do ta kishit të dobishme të flisni me dikë jashtë situatës tuaj.

Por nëse dikush nga ju nuk është i gatshëm ta ndërmarrë këtë hap, do të ishte më mirë të vazhdoni përpara. Keni të drejtë, një tradhti emocionale mund të jetë po aq e dhimbshme sa ajo sek suale”./Panorama

error: Content is protected !!