Categories
Kulture

Dashuri gjimnazi, ja vipat që u martuan me shoqet e klasës

Dashuritë e forta i përjetojmë në periudhën e adoleshencës. E njëjta gjë ka ndodhur edhe me këta personazhe publike, që janë dashuruar me bashkëshortet e tyre në periudhën e gjimnazit.

Snoop Dogg

Reperi Snoop Dogg e ka takuar bashkëshorten e tij, Shante në kohën kur ishin gjimanzistë në shkollën e Politeknikumit në Kaliforni.

Eminem

Ata janë të divorucuar tashmë, ama janë njohur në moshë shumë të vogël. Reperi ishte 15 vjeç ndërsa ish-bashkëshortja e tij, Kimberley Anne Scott ishte 13 vjeç. Çifti u martua në 1999, ndërkohë që ishin të dashuruar prej 10 vitesh dhe u divoricuan në 2001.

Bono

Rockeri i U2, është njohur në gjimnaz dhe janë aktualisht prindër të katër fëmijëve.

Jon Bon Jovi

Këngëtari dhe bashkëshortja e tij Dorthea Hurley, janë njohur në gjimnaz dhe janë martuar në një ceremoni shumë të bukur në Las Vegas. Ata janë prindër të një vajze dhe të tre djemve./Revistawho

error: Content is protected !!