Categories
Kulture

Me foton e rrallë nga fëmijëria, vëllai i Dr. Florit përshkruan ndjesitë e 7 viteve pa të

Sot janë bërë 7 vite që kur Dr. Flori ndërroi jetë. Ndarja e parakohshme la pas shumë dhimbje jo vetëm për të afërmit por dhe për kolegët, miqtë dhe fansat që adhuronin muzikën e tij. Vëllai i tij, Albani i ka dedikuar disa fjalë të ndjera ndërsa ka publikuar dhe një foto kur ata ishin shumë të vegjël.

“Ej Flor! U ben 7 vite pa u pare, e kto 7 vite her me duken si nje dite e her sikur i perkasin nje tjeter jete.

Thon me kohen dhimbja zbutet por jo, nuk ka koh qe e sbut mungesen e nuk ka koh qe ploteson boshllikun.

Ishim femi kur mbyllnim syt dhe enderonim

sa shum qeshnim me aq pak sa kuptonim,

sa shum vraponim, sa shum jetonim

Sa inat ne smund te jemi me femij.

E une smund ta ndaloj ndjesin siku vi e te takoj

Me ka mar malli, me mungon cdo dite.

Per gjithmon vellai jot i vogel./abcnews.al/

https://www.instagram.com/p/CWYCZ-_NUhJ/?utm_source=ig_embed&ig_rid=95e53b30-8ace-4501-ad98-693e736bf4eb

error: Content is protected !!