Categories
Kulture

Nicole Kidman rrëfen vështirësitë e rolit që i dha një Oscar

Nicole Kidman është shprehur se ka vuajtur nga depresioni ndërsa luante rolin e shkrimtares Virginia Woolf në dramën “The Hours”. Aktorja australiane portretizoi autoren e cila po luftonte me shëndetin e saj mendor ndërsa përpiqej të shkruante romanin e saj Zonja Dalloway, në filmin e vitit 2002.

Kidman, e cila fitoi çmimin Oscar për aktoren më të mirë në vitin 2013, gjatë një interviste për “This Cultural Life” në BBC Radio 4, zbuloi se gjatë xhirimeve të filmit ka vuajtur nga depr esioni.“Nuk e di nëse kam menduar ndonjëherë për rrezikun, mendoj se isha kaq e përfshirë. Domethënë, i futa gurët në xhep dhe eca në lumë. Pa pushim.

Ndoshta nuk e konsideroj mjaftueshëm rrezikun.Mendoj se isha në një vend në atë kohë që ishte hequr, në depresion, jo në trupin tim. Pra, ideja e Virxhinias që më vinte, unë isha pak a shumë një e hapur që ajo të ndodhte. Dhe unë mendoj se Stephen [Daldry, regjisori i filmit] ishte shumë delikat me mua sepse ai e dinte këtë”, tha aktorja./abcnews.al/

error: Content is protected !!