Categories
Kulture

Pas dy lajmeve të kobshme, Aurela Gaçe ka një mesazh për të gjithë: Këto trishtime, uroj të na shkundin…

Pas dy ngjarjeve të kobshme që secili prej nesh mori ditën e djeshme, mbi aksidentin në Bullgari ku hubën jetën 46 persona dhe ndarjes nga jeta në një moshë mjaft të hershme të artistes shqiptare Hueyda El Saied kishte shumë reagime në rrjetet sociale.

Mes reagimeve të shumta në rrjetet sociale të figurave publike, por jo vetëm, ka ardhur një reagim edhe nga këngëtarja Aurela Gaçe, i cili tërhoqi vëmendjen e kujtdo.

Ajo shkruan se pasi mësoi këto dy lajme filloi të mendonte sesa e shkurtër është jeta dhe sa me fat jemi që na jepet mundësia që të jemi pranë familjes dhe miqve.

Një mesazh shumë i rëndësishëm rreth të cilit mund të reflektojmë vetëm pas ngjarjesh të tilla tra gjike.

https://www.instagram.com/p/CWnvARDKo5C/?utm_source=ig_embed&ig_rid=f727aff9-6329-4db4-ae34-62213f8736fc

error: Content is protected !!