Categories
Kulture

“U ndjeva shumë e fuqizuar si grua”, Lady Gaga lavdëron regjisorin e “House of Gucci” dhe tregon se si u transformua në rolin e Patrizia Reggiani

Lady Gaga ka lavdëruar regjisorin e “House Of Gucci”, Ridley Scott, që e bëri atë të ndihej ‘e fuqizuar si grua’ gjatë xhirimeve të filmit.

Duke folur në ‘House of Gucci”, në një intervistë speciale falënderoi regjisorin fitues të ‘Oscar’, 83-vjeç, për saktësinë dhe kujdesin e tij gjatë xhirimeve.

“Ridley punon ndryshe nga kushdo me të cilin kam punuar ndonjëherë. Nuk ka kurrë më pak se katër kamera në ju”, tha ajo.

Lady Gaga dhe regjisori i “House of Gucci” (Foto: Reuters)

“Pra, ajo që është kapur është ajo që ndodhi në atë moment, nuk është e ndarë veçmas”.

“Më dukej fuqizuese – u ndjeva shumë e fuqizuar prej tij si një grua në xhirime”, vazhdoi më tej Gaga.

Ylli zbuloi gjithashtu se si ajo dhe Scott ishin lidhur duke thënë: “Pas rreth tre javësh, ai do të vinte dhe do të më pyeste ‘pra çfarë është kjo skenë për shokun?’.

Patrizia Reggiani (Foto: Shutterstock)

“Ai e dinte se për çfarë ishte skena, por duhej të kuptonte se për çfarë mendoja se ishte skena”.

“Që ai të më fuqizonte në këtë mënyrë në një set ku ishin kryesisht meshkuj, ishte jashtëzakonisht e rëndësishme. Kam punuar shumë për të dhe ai e meriton këtë”, ka thënë më tej ajo.

Duke diskutuar transformimin e saj në Patrizia, gruan fa mëk eqe për kom plo timin e vd ekjes së ish-bashkëshortit Maurizio Gucci, Lady shtoi: “Mendova se si mund ta transformoja. Patrizia po fsheh dhimbjen sepse mendon se kjo të bën të dobët, por unë mendoj se kjo është ajo që të bën të fortë”.

“E mora me vete pasionin që kishin, magjepsjen time të sapo gjetur me një personazh që e dija se mund t’i besoja. Fillova një rrugëtim të të qenit gazetar dhe të nisja një hulumtim”.

Lady Gaga në “House of Gucci” (Foto: Fabio Lovino)

Në “House of Gucci” marrin pjesë edhe të tjerë yje si: Al Pacino, Jared dhe stilisti/autori Tom Ford. /Telegrafi/

error: Content is protected !!