Categories
Kulture

Zyrtare: Zbulohet lista e këngëtarëve pjesëmarrës në “Sanremo 2022”

Prezantuesi i njohur i festivalit “Sanremo”, njëherazi dhe producenti i tij, Amadeus, ka bërë publike listën e këngëtarëve që do të konkurrojnë në festivalin e përvitshëm italian.

Vihet re që në mesin e artistëve që konkurrojnë janë gjashtë ish-pjesëmarrës të “Eurovizionit”.

LISTA e këngëtarëve:

Elisa
Dargen D’Amico
Gianni Morandi
Ditonellapiaga con Donatella Rettore
Highsnob e Hu

Noemi
Le Vibrazioni
Sangiovanni
Massimo Ranieri

La Rappresentante di Lista
Ana Mena
Emma
Achille Lauro

Michele Bravi
Iva Zaniçhi
Fabrizio Moro
Mahmood e Blanco

Rkomi
Giusy Ferreri
Irama
Giovanni Truppi
Aka 7even/abcnews.al/

error: Content is protected !!