Categories
Lifestyle

8 të famshëm që zgjodhën një jetë normale dhe larg vëmendjes

Jo çdo person me famë dëshironte të bëhej i njohur. E disa prej tyre edhe pasi bëhen të pasur dhe popullor, përpiqen të qëndrojnë të përulur dhe larg vëmendjes së njerëzve. Për shembull, Keanu Reeves ka veshur të njëjtat rroba për 25 vjet. Por përveç tij, ka edhe të tjerë të famshëm që kanë dëshmuar se “të jesh i famshëm nuk do të thotë të jesh arrogant”.

Bright Side ka veçuar tetë të famshëm që mund të jenë një shembull i mirë për këtë, raporton KosovaPress.

1. Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg është një miliarder, por ai ende zgjedh të jetojë një mënyrë jetese më modeste. Ai vesh bluza të thjeshta dhe njerëzit mund ta shohin duke blerë ushqime në McDonald’s.

2. Angelina Jolie

Angelina Jolie njihet si një aktore ikonë, por ajo e di se të qëndrosh e përulur është mënyra e duhur. Madje edhe vajzat e saj thuhet se nuk shpenzojnë para pa arsye dhe i veshin fustanet e saj në tapetin e kuq. Herë pas here mund ta shihni atë duke bërë pazar ushqimesh me fëmijët e saj si një qytetar mesatar.

3. Kate Middleton

Kate Middleton mund të jetë një model mbretëror për shumë vajza. Nuk ka asgjë për t’u habitur për këtë. Pavarësisht statusit të lartë, ajo vazhdon të bëjë një jetë normale. Kate madje ka blerë një fustan nga Zara dhe e ka veshur disa herë. Gjithashtu, ajo u vu re duke fluturuar në klasën ekonomike.

4. Jack Gleeson

Jack Gleeson, një yll i “Game of Thrones”, nuk ishte kurrë i interesuar për një karrierë aktrimi. Ai rrëfen se do të donte të ishte akademik, e ndoshta edhe pedagog i filozofisë.

5. Justin Bieber

Justin Bieber ka vendosur jetën e tij familjare mbi karrierën e tij. Në postimin e tij në Instagram, ai shkroi se e ka torturuar veten gjatë gjithë jetës së tij adoleshente: “Tani jam shumë i fokusuar në riparimin e disa çështjeve të rrënjosura që kam si shumica prej nesh, në mënyrë që ta mbështes martesën time dhe të jem babai që dua të jem.” Duket sikur ai e mban premtimin dhe kalon shumë kohë me Hailey-n.

6. Cameron Diaz

Cameron Diaz është një shembull i shkëlqyer që të famshmit janë gjithashtu njerëz normalë. Profili i saj në Instagram është plot me gjëra të zakonshme që ne të gjithë bëjmë – gatim, takime me miqtë, pazar. Nuk ka gjëra të bukura, vetëm një jetë e thjeshtë dhe e lumtur.

7. Tobey Maguire

Që nga viti 2014, roli i vetëm i aktrimit të Tobey ka qenë në “Boss Baby” të vitit 2017. Ai la të qenit i famshëm dhe zgjodhi një karrierë si producent. Ai preferon një jetë të qetë i rrethuar nga miqtë ndërsa rrit dy fëmijët e tij.

8. Halle Berry

Halle Berry është një nga të famshmit që preferon të jetojë me më pak. Ndonjëherë ajo është parë duke bërë pazar ushqimesh dhe duket si një person mesatar pa grim.

Halle praktikon kujdesin për veten dhe fitnesin për të mbajtur një mënyrë jetese të shëndetshme dhe për të frymëzuar gratë e tjera për të rregulluar problemet e tyre shëndetësore: “Unë u diagnostikova me diabet dhe shpejt mësova se mund ta kontrolloja diabetin tim dhe të jetoja një jetë më të gjatë dhe më të shëndetshme nëse ushtrohesha rregullisht. Ndryshova dietën time dhe bëra disa gjëra në jetën time.”

error: Content is protected !!