Categories
Lifestyle

Horoskopi i Paolo Fox për ditën e diel, 12 dhjetor 2021

Ky është horoskopi i Paolo Fox për të dielën, 12 dhjetor 2021. Hëna do të përshëndesë shenjën e Peshqve për të kaluar te Dashi. Premton të jetë një e diel e paharrueshme për shenjat e zjarrit!

DASHI

Sipas horoskopit të Paolo Fox, do të jetë një e diel e ndriçuar nga prania e Hënës në shenjë. Do të jeni plot energji dhe vitalitet, me të vërtetë të paprekshëm! Edhe nëse nuk i keni zgjidhur ende të gjitha problemet, mund të prisni një kënaqësi të vogël falë Diellit dhe Mërkurit në aspektin e favorshëm.

DEMI

Duhet të shkëputeni nga problemet e punës, megjithëse ju shqetësojnë shumë dhe të përpiqeni të shijoni një ditë më të qetë feste. Nga e hëna e tutje do të mund të rimendoni të gjitha ndryshimet që ndodhin në profesionin tuaj. Në dashuri do ta keni gjithmonë si mik Venusin: përfitoni nga kjo, për të kërkuar rehati në marrëdhënien në çift.

BINJAKËT

Mund të relaksoheni dhe të rifitoni vitalitetin, pas dy ditësh shumë të vështira dhe nervoze. Mos harroni se Saturni dhe Jupiteri janë ende në favor. Kjo do të thotë që nuk duhet të lini pas dore projektet e reja, ndryshimet. Në këtë periudhë favorizohen transfertat, çdo gjë që mund t’ju largojë.

GAFORRJA:

Siç tregohet nga horoskopi i Paolo Fox, tensionet që u shfaqën të enjten e kaluar mund të kthehen të dielën. Ndoshta do të varet nga një marrëdhënie e vështirë me dikë, nga sjellja e njerëzve që thjesht nuk i duroni dot. Vetëm përpiquni të mos tërhiqeni në vetvete dhe jini të kujdesshëm! Këto ditë do ndiheni të detyruar të merrni vendime të rëndësishme, të zhbllokoni një situatë që nuk po ju pëlqen aspak.

LUANI

E diela do të jetë një ditë energjike dhe e gjallë, e ndriçuar nga një Hënë e bukur në shenjën e Dashit. Do të mund të shijoni orët e ardhshme në shoqërinë e atyre që doni. Megjithatë, përpiquni të mos i impononi vendimet tuaja tjetrit. Në përgjithësi, kur vendosni diçka, prireni të prisni që të gjithë t’ju dëgjojnë. Duhet të përpiqeni të dëgjoni edhe partnerin, arsyet e veta.

VIRGJËRESHA

Do të mund të rifitoni energjinë dhe format fizike, pas një të shtune veçanërisht të rëndë nga çdo këndvështrim. Nëse ka mosmarrëveshje në ju, përpiquni t’i zgjidhni ato. Në këtë ditë do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje parave. Nuk do të jetë e vështirë për një person si ju, zakonisht shumë i kujdesshëm.

PESHORJA

Sipas parashikimeve të Paolo Fox-it, e diela premton të jetë një ditë mjaft e qetë, ndoshta edhe për reflektime. Nëse diçka nuk shkon me familjen, ka të ngjarë të rishfaqet në 24 orët e ardhshme. Jini të kujdesshëm, veçanërisht nëse keni të bëni me një Bricjap, Dash ose Gaforre! Ndoshta, do të ishte e përshtatshme të qëndroni vetëm dhe të mendoni pak për situatën, marrëdhëniet tuaja.

AKREPI:

Do të jetë një e diel aktive, e shoqëruar nga ky Venus i bukur. Do të arrini të fitoni disa sfida, të shijoni momente plot ndjesi intensive, pasion së bashku me ata që doni. Më në fund do të jeni në gjendje të arrini ku dëshironi, pas një periudhe mjaft të vështirë.

SHIGJETARI:

Do të keni një energji të madhe, falë dashamirësisë së Hënës, Diellit dhe Mërkurit. Do të jetë e mundur të vazhdoni me projektet e rëndësishme që do të shqetësojnë vitin e ardhshëm ose t’i përkushtoheni dashurisë, marrëdhënies në çift, takimeve të reja.

BRICJAPI:

Siç e parashikon horoskopi i Paolo Fox, do t’ju duhet një kujdes i veçantë në dashuri dhe në familje. Kjo këshillë do të vlejë dyfish nëse tashmë keni pasur disa mosmarrëveshje me partnerin, sepse do mjaftojë një provokim i parëndësishëm për ta bërë ditën konfliktuale. Mundohuni të mbani larg mendimet e shumta, trazirat tuaja të brendshme.

UJORI:

E diela do të jetë një ditë e rëndësishme që do t’ju lejojë të rikuperoni më shumë optimizmin. Dielli dhe Mërkuri në aspektin e mirë do të zgjojnë njohuri dhe ide të vlefshme, humori i mirë do të kthehet. Mundohuni të mos bëni gjithmonë të kundërtën. Ndonjëherë, edhe ju duhet të shkoni me rrjedhën, respektoni rregullat!

PESHQIT:

Do t’ju duhet të vazhdoni t’i kushtoni vëmendje të veçantë Merkurit kundërshtar. Do të jetë e rëndësishme të shmangni polemikat, edhe nëse do të keni hutime, dyshime për situata të caktuara. Përpiquni ta kaloni ditën në heshtje dhe përkundrazi përqendrohuni te muaji i ardhshëm, pasi Jupiteri do të jetë në shenjën tuaj. Historitë e të porsalindurve do të kenë një shans të mirë!

error: Content is protected !!