Categories
Lifestyle

Horoskopi i Paolo Fox për ditën e premte, 10 dhjetor 2021

Ky është horoskopi i Paolo Fox për ditën e premte, 10 dhjetor 2021. Hëna do të kalojë në shenjën e Peshqve dhe do t’u japë një vitalitet të bukur shenjave të ujit. Mërkuri në Shigjetar do të favorizojë marrëdhëniet e punës të shenjave të zjarrit. Dëshironi të mësoni më shumë?

DASHI

Sipas horoskopit të Paolo Fox, duhet të filloni të bëni plane të këndshme për fundjavën. Hëna, Dielli dhe Mërkuri do jenë në një aspekt të favorshëm: priten ditë plot emocione. Afërdita në Bricjap, për fat të keq, nuk i ndihmon ndjenjat. Këto ditë dashuria duket paksa e fshehur.

DEMI

Projekti për të cilin keni menduar prej javësh në punë do të nisë. Ata që kanë punuar në të njëjtën vend për një kohë të gjatë ka të ngjarë të ndryshojnë punën ose pozicionin e tyre në muajt në vijim. Nëse jeni lodhur nga e njëjta punë, dijeni se do të keni një shans të mirë për të nisur një rrugë të re, më të dobishme. Në dashuri do t’ju mbështjellë një bukuri e madhe. Të preferuara projektet për çiftet dhe takime të reja.

BINJAKËT

Do të keni moral të ulët. Edhe nëse në përgjithësi jeni me shumë diell, mes të premtes dhe të shtunës ju presin disa komplikime që mund t’ju bëjnë veçanërisht të zymtë. Mundohuni të mos bëni polemika, edhe nëse përballja me Mërkurin në kundërshtim nuk është gjithmonë e lehtë! Keqkuptimet, përgjigjet e humbura, heshtja ju bëjnë të humbisni durimin.

GAFORRJA

Siç tregon horoskopi i Paolo Fox, e premtja do të jetë një ditë më e qetë se ajo e mëparshme. Nëse megjithatë ka ende mosmarrëveshje në familje apo në punë, duhet ta diskutoni deri të shtunën. Fakti është se kohët e fundit keni shumë mendime, shumë përgjegjësi që ju lodhin shumë. Shtrëngoni dhëmbët!

LUANI:

E premtja dhe e shtuna do të jenë dy ditë të mira. I vetmi pikëllim juaj mund të ketë të bëjë me aspektin ekonomik: në orët e ardhshme diçka mund të shpërthejë në shtëpi. Mos u zemëroni! Nga ana tjetër, duhet të filloni të mendoni për të dielën e ardhshme, sepse premton të jetë një ditë veçanërisht me xixa, sidomos në dashuri.

VIRGJËRESHA

E premtja do të jetë një ditë e veçantë. Tregohuni të kujdesshëm, sepse mund të keni disa përplasje të vogla me mjedisin rrethues që do t’ju shkaktojnë pak shqetësim. Kujdes nga dhimbjet e stomakut! Kur jeni shumë të zemëruar, i shtypni emocionet tuaja. Fatmirësisht ju pret një e diel e këndshme dhe mbi të gjitha një fillim shumë interesant i 2022-shit. Do keni një kapacitet të madh për veprim dhe do jeni në gjendje të merrni vendime të rëndësishme në punë.

PESHORJA

Sipas parashikimeve të Paolo Fox, do të jetë e rëndësishme të zgjidhni një problem që keni në shtëpi dhe të mos e shtyni për të dielën, sepse Hëna do të jetë e kundërt! Konfliktet mund të rriten. Në këtë moment do të duhet të përpiqeni të reagoni me sens të shëndoshë dhe pjekuri, nëse një person është treguar shumë i padrejtë me ju, nëse nuk doni të keni krahasime. Duhet të kërkoni mënyra alternative.

AKREPI

Të premten dhe të shtunën do të gjeni më shumë pickim, pas një dite harrese. Herë pas here është mirë të ndaleni dhe të shikoni brenda. Në këtë moment, ajo që ju zemëron më shumë është mungesa e mirënjohjes nga të tjerët. Ka disa njerëz të cilëve u keni zgjatur dorën, të cilët janë sjellë keq me ju.

SHIGJETARI

Të premten dhe të shtunën hëna e kundërt mund t’ju bëjë shumë nervozë, ndoshta do të anashkalojë një angazhim dhe do të ndodhë diçka që do t’ju shqetësojë. Mundohuni të qëndroni të qetë, dhe të dielën do të ndiheni shumë më mirë! Mos harroni se gjithmonë mund të mbështeteni te Dielli, Mërkuri, Jupiteri dhe Saturni për të realizuar projektet tuaja.

BRICJAPI

Siç parashikohet nga horoskopi i Paolo Fox netë premtensër dhe të shtunën, duhet të përfitoni nga një Hënë dashamirëse për të ndalur, t’i jepni vetes një pushim nga shumë angazhime. Përdorni 48 orët e ardhshme për të sqaruar nëse ka paqartësi në disa raporte. Duke vepruar kështu, do të jeni në gjendje të zgjidhni disa shqetësime që ndjeni brenda. Kohë e mirë për të çuar përpara projekte të reja.

UJORI

Do të nisë një fundjavë mjaft interesante e cila kulmin do ta ketë të dielën. Prisni lajme të bujshme, momente të mira me partnerin, me miqtë. Hija juaj e vetme, tani, mund të përfaqësohet nga marrëdhënia juaj me mjedisin. Ju keni një dëshirë të madhe për ta kthyer jetën tuaj përmbys, por kjo nuk është aq automatike!

PESHQIT

Do të jetë një ditë e veçantë. Hëna në shenjë, Venusi në Bricjap, Urani dhe Neptuni mund ta kthejnë mendjen në të kaluarën. Do të ketë shumë peshq që do të rimendojnë zgjedhjet e bëra ndër vite, do të pendohen për disa vendime, gabime të bëra. Do të nevojitet shumë maturi, edhe në lidhjet afatgjata./Bota.al/

error: Content is protected !!