Categories
Lifestyle

Tri shenjat e zodiakut që janë më të tërhequra nga ju, bazuar në shenjën tuaj

Nëse keni menduar ndonjëherë pse vazhdoni të tërhiqni të njëjtat shenja të zodiakut pa pushim, përgjigja mund të jetë në shenjën tuaj të Diellit.

Kur bëhet fjalë për të rënë në dashuri, disa shenja të zodiakut tërhiqen natyrshëm nga njëra-tjetra madje pa ditur vërtet pse.

Për shembull, shenjat e Bricjapit dhe Gaforres ka shumë të ngjarë të tërhiqen nga njëra-tjetra edhe pse janë të kundërta.

Kur bëhet fjalë për astrologjinë, ekzistojnë tre shenja të zodiakut që më shumë tërhiqen nga shenja juaj. Për fillestarët, në astrologjinë Vedike, “Shenjat e të njëjtit element tërhiqen më shumë nga njëra-tjetra sepse ato ndajnë interesa të përbashkëta në jetë”, i thotë astrologu vedik, Griffin Damron për Bustle. “Shenjat e Zjarrit ndjekin frymëzimet e tyre krijuese, Shenjat e Ajrit ndjekin impulset e tyre shoqërore, Shenjat e Ujit ndjekin ndjenjat e tyre intuitive dhe Shenjat e Tokës ndjekin dëshirat e tyre materiale. Shenjat e të njëjtit element lidhen rehat mbi këto tema të përbashkëta të jetës”.

Por ndonjëherë e kundërta është e vërtetë. “Disa shenja tërhiqen nga ajo që mund të jetë një prerje astrologjike e pamundur sepse ata shohin atë që u mungon në vetvete dhe i përjetojnë ato cilësi duke u bashkuar me një shenjë tjetër”, thotë Lisa Barretta, një astrologe dhe autore.

Këtu janë tre shenjat që ka shumë të ngjarë të tërhiqen nga ju , bazuar në shenjën tuaj të zodiakut:

Dashi
Gaforrja
Peshorja
Shigjetari

Demi
Luani
Peshorja
Bricjapi

Binjakët
Luani
Virgjëresha
Shigjetari

Gaforrja
Akrepi
Bricjapi
Peshqit

Luani
Peshorja
Akrepi
Peshqit

Virgjëresha
Demi
Bricjapi
Peshqit

Peshorja
Demi
Gaforrja
Ujori

Akrepi
Demi
Gaforrja
Peshqit

Shigjetari
Binjakët
Ujorët
Peshqit

Bricjapi
Demi
Gaforrja
Virgjëresha

Ujori
Binjakët
Luani
Akrepi

Peshqit
Luani
Virgjëresha
Peshqit. /Telegrafi/

error: Content is protected !!