Categories
Lajme Sport

Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-portieri i kombëtares

Një lajm i trishtë për futbollin shqiptarë, lajmi i ndarjes nga jeta të ish-kombëtares shqiptare të futbollit.

Vladimit Ajazi ish-lojtarë i Lokomotivës së Durrësit dhe të Kombëtares Shpresa, është ndarë nga jeta në moshën 65-vjeçarë.

Ajazi punoi si zëvendëstrajner në ekipin e Lokomotivës dhe në kombëtare në kohën e Brigelit dhe trajner me ekipet e moshave, pasi vari dorezat në gozhdë.

Redaksia e ABC News i shpreh ngushëllime të sinqerta familjes dhe miqve të ish-futbollistit të kombëtares shqiptare, për këtë humbje të parakohshme./f.a/abcnews.al/

error: Content is protected !!