Categories
Kuriozitete Sport

“GOAL” cilësohet si filmi më i bukur me futboll

Filmi GOAL me Santiago Munez është votuar si filmi më i bukur i të gjitha kohërave me futboll.

Udhëtimi i Santiago Munez drejt yjeve nuk është si askush tjetër.

Djaloshi u largua nga puna në një restorant kinez pasi babai i tij kontrabandoi familjen e tij pa para nga Meksika mbi kufirin e SHBA-së për të kërkuar një jetë më të mirë në LA, për të luajtur para mijëra njerëzve në St James Park për Newcastle United me atë djalë vërtet të bezdisshëm, Gavin Harris.

GOAL është votuar si filmi më i mirë i të gjitha kohërave lidhur me futbollin nga fansat.

U hodhën mbi 28,000 vota për të vendosur fituesin eventual, me filma si Bend It Like Beckham, Green Street, The Football Factory dhe Mike Bassett: England Manager në garë për çmimin e lakmuar.

GOAL doli në krye me 6136 vota, ndërsa GOAL 2 dhe Green Street përbënin tre të parët.

Lista e plotë:

1) GOAL – 6136 votes

2) GOAL 2 – 5488 votes

3) Green Street – 2887 votes

4) The Damned United – 2912 votes

5) The Football Factory – 2080 votes

6) Bend It Like Beckham – 2014 votes

a.m/dita

error: Content is protected !!