Categories
Sport

Medalje ari për mundjen shqiptare

Në majë të Botës dhe medalje ari 🥇për mundjen shqiptare

Zelihmkan Abakarov fiton në finalen e madhe,💪🏼

duke munduar amerikanin Thomas Patrick Gilman 🇺🇸dhe valëvitur flamurin kuqezi 🇦🇱në mes të Beogradit. Mundësi shqiptar dominon në çdo sekondë të ndeshjes, duke e merituar plotësisht medaljen e artë e duke u shpallur kampion Bote në peshën 57 kg. 🙏🏼🥳

E jashtëzakonshme, sepse për herë të parë në mundje, një sportist shpallet kampion Bote për Shqipërinë.🥇🇦🇱

error: Content is protected !!