Categories
Sport

Pele uron Messin: Vlerësim i drejtë!

Në një mesazh në rrjetet sociale, Pelé ka uruar Lionel Messin për fitimin e Topit të Artë të shtatë.

Ylli argjentinas i Paris Saint-Germain, shtoi një tjetër Top të Artë në koleksionin e tij, duke arritur në shtatë dhe tashmë është mbreti i padiskutueshëm i Topit të Artë, i cili është shpërblyer me 45 fitues të ndryshëm!

Natyrisht, Messi ka marrë urime nga të gjithë, edhe nga legjenda e futbollit brazilian Pelé.

“Urime Messi për një tjetër Top të Artë. Në thelb është një nderim i drejtë për një talent unik. “Shtatë herë, faleminderit shumë”, tha Pelé në mënyrë karakteristike në mesazhin që i dërgoi Leos./Gazeta Shqip/

error: Content is protected !!